Connect with us

Hi, what are you looking for?

Mobil Uygulamalar

2022 PC ve Mac için en iyi 15 Android Emülatörü

2022 PC ve Mac için en iyi 15 Android Emülatörü
2022 PC ve Mac için en iyi 15 Android Emülatörü

2022 PC ve Mac için en iyi 15 Android Emülatörü Telefonlarımızda bilgisayar deneyimlerini taklit etmek hakkında çok konuşuyoruz. En iyi Android emülatörlerine bakalım!

Birinin PC’lerinde Android öykünücülerini çalıştırmak istemesinin birçok geçerli nedeni vardır. Uygulama geliştiricileri, uygulamalarını göndermeden önce test etmeye çalışıyor olabilir. Oyuncular, oyunlarında fare ve klavye kullanmak isteyebilirler. Belki de sadece orada olmasını istiyorsun. Her durumda, PC’de Android öykünmesi mümkün ve eskisinden çok daha kolay. Bazı eski favoriler ya alanı terk etti ya da bir noktada kullanılamaz hale geldi (Andy, AmiduOS ve Leapdroid), ancak buradaki diğer her şey çoğu insan için iyi çalışmalı. İşte PC ve Mac için en iyi Android emülatörleri.

Windows 11’in yerel Android uygulamaları desteğine sahip olduğunu da belirtmekte fayda var. Bunun nasıl çalıştığına dair bir öğreticiyi buradan okuyabilir ve çabayı sürdürmek istiyorsanız Play Store’u bile kullanabilirsiniz. Google ayrıca Windows 11’de Google Play Oyunlar’ı beta olarak başlattı. Yerel destek, tam olarak kullanıma sunulduğunda oyuncular için harika bir seçenek olacaktır. Uygulamaları ve oyunları Windows 11’de yerel olarak çalıştırabilmek, çok çeşitli kullanım durumları için öykünücü kullanımının yerini alabilir ve bir gün bu listeyi geçersiz hale getirebilir.

PC ve Mac için en iyi Android emülatörleri

 • BlueStacks
 • LDPlayer
 • Android Studio
 • ARChon
 • Bliss OS
 • GameLoop
 • Genymotion
 • MeMU
 • MuMu
 • Nox
 • Phoenix OS
 • PrimeOS
 • Remix OS Player
 • Xamarin
 • Make your own

Emülatörlerin üç ana kullanımı vardır. Birincisi en yaygın olanıdır ve oyun oynamak içindir. Oyuncular, bazı oyunları oynamayı kolaylaştırmak için bilgisayarlarındaki öykünücüleri kullanabilir. Cihazlarının pil ömrüne güvenmek zorunda değiller ve makroların ve diğer hilelerin varlığı sürece yardımcı oluyor. Çoğu durumda, bu küçük numaralar yasa dışı değildir (çoğu oyunda), bu nedenle kimsenin gerçekten bir sorunu yoktur. Oyun için en iyi Android emülatörleri arasında BlueStacks, LDPlayer, MeMu, KoPlayer ve Nox bulunur.

İkinci en yaygın kullanım durumu geliştirmedir. Android uygulaması ve oyun geliştiricileri, uygulama ve oyunları piyasaya sürülmeden önce mümkün olduğu kadar çok cihazda test etmeyi sever. Neyse ki, Android Studio, performans ve işlevsellik açısından diğer tüm öykünücüleri sudan çıkaran “Android Sanal Aygıt” (AVD) ile birlikte gelir. Geliştirici olmayanlar için tek dezavantajı, uzaya aç Android Studio ve Android Yazılım Geliştirme Kiti’nin (SDK) kurulumuyla birlikte gelmesidir. Elbette, makinelerinde gerekli tüm yazılımlara zaten sahip olan geliştiriciler için bu sorun değil.

Son ana tip üretkenliktir. Chromebook’lar, Android uygulamalarını telefondan başka bir şeyde kullanmak için daha ucuz ve daha iyi olduğundan ve üretkenlik araçlarının çoğu çapraz platform olduğundan, bu neredeyse yaygın değildir. Bu gün ve yaşta, üretkenlik uygulamalarını bir dizüstü bilgisayar veya bilgisayar ortamında çalıştırmak istiyorsanız, bir Chromebook (oldukça iyi özelliklere sahip) ile gitmenizi öneririz. Sadece daha iyi.

Son olarak, küçük bir sorumluluk reddi. Şu anda, hiçbir tüketici öykünücüsü Android’in en son sürümlerini çalıştırmıyor. Onu bulabileceğiniz tek yer Android Studio’dur ve mobil oyun oynamak için değildir. Neyse ki, çoğu uygulama ve oyun hala Android’in eski sürümlerinde çalışıyor, bu yüzden bu büyük bir sorun olmamalı.

BlueStacks

BlueStacks, birçok kullanıcı tarafından piyasadaki en kapsamlı Android uygulama oynatıcısı olarak bilinir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Hem Windows hem de Mac üzerinde çalışmasının yanı sıra, bu emülatör, oyuncunun deneyimini geliştirmek için bir sürü özellikle dolu olarak gelir.

BlueStacks Uygulaması

En popüler özellikleri arasında özelleştirilmiş kontrol şemaları oluşturmak için Anahtar Eşleme Aracı, birden fazla öykünücü örneği oluşturabileceğiniz ve aynı anda birkaç oyunu çalıştırabileceğiniz Örnek Yöneticisi ve kaynak tüketimini azaltmaya yardımcı olan Eco Modu gibi yaşam kalitesi özellikleri yer alır. en zorlu oyunları çalıştırırken. Ayrıca, sertifikalı GDPR uyumluluğu ile piyasadaki en güvenli emülatördür – verileriniz onlarla her zaman güvendedir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

En yeni sürüm olan BlueStacks 5, şimdiye kadarki en hafif ve en hızlı emülatördür ve düşük kaliteli cihazlarda bile yüksek performanslı oyun sunar. En son sürüm, önceki sürümün en yaygın şikayetlerinden bazılarını ele alıyor – yani, özellikle kalitesiz donanımda çalışırken şişkinlik hissedebilmesi. Hemen kendiniz deneyin ve BlueStacks’in neden dünya çapında 500 milyondan fazla oyuncudan oluşan bir topluluğa sahip olduğunu keşfedin!

LD Player

LDPlayer, oyun performansına odaklanan hafif bir Android emülatörüdür. Android Nougat 7.1 çalıştırıldığında, iyi klavye eşleme kontrolleri, çoklu örnek, makrolar, yüksek FPS ve grafik desteği dahil olmak üzere olağan oyuncu odaklı özellikler dizisine sahiptir.

LD Player
LD Player

Epic Seven, Clash of Clans, Arknights ve diğerleri dahil olmak üzere birçok oyunu destekler. Bu, uyumluluğu iyileştirmek için aktif güncellemeler alan listedeki birkaç emülatörden biridir. En son sürümlerde LDPlayer, Free Fire & Mobile Legends’ın akıcılığını optimize etti ve Moonlight Sculptor’daki cihaz kısıtlamasını düzeltti.

Bunun yanı sıra LDPlayer, TikTok, Instagram ve diğer popüler uygulamaları kullanmak için çok yönlü bir emülatördür. Bluestacks’tan biraz tasarım ödünç alıyor, ancak bu gerçekten kötü bir şey değil. Çok yönlüdür ve çoğunun ihtiyaçlarını karşılamalıdır.

Android Studio Emulator

Android Studio, Android için varsayılan geliştirme konsoludur (entegre geliştirme ortamı veya IDE). Geliştiricilerin özellikle Android için uygulamalar ve oyunlar oluşturmasına yardımcı olacak bir dizi araçla birlikte gelir. Görünüşe göre, uygulamanızı veya oyununuzu test etmek için kullanabileceğiniz yerleşik bir öykünücü de var. Zaman zaman Android’in yeni sürümlerini test etmek için öykünücüyü kullanırız.

Kurulum oldukça karmaşık olduğundan herkese hitap etmeyecek, ancak bu listedeki açık ara en hızlı ve en zengin özelliklere sahip seçenek. Vanilla Android’i çalıştırabilir, normalde yaptığınız gibi Google Play Store’dan uygulamalar indirebilir, özel başlatıcılar ve klavyeler ekleyebilir ve herhangi bir boyut veya form faktörlü cihazı taklit edebilirsiniz. Katlanabilir cihazları bile deneyebilirsiniz!

ARChon

ARChon geleneksel bir emülatör değildir. Bir Google Chrome uzantısı olarak yüklersiniz. Ardından Chrome’a Android uygulamalarını ve oyunlarını (sınırlı destekle de olsa) çalıştırma yeteneği verir. Çalıştırmak kolay bir emülatör değil. Şeyi Chrome’a ​​yüklemeniz gerekecek. Oradan APK’ler edinmeli ve onları yüklemelisiniz.

ARChon
ARChon

Ek olarak, APK’yı uyumlu hale getirmek için değiştirmek için bir araç kullanmanız gerekebilir. Bunun çalışması için PC için diğer Android öykünücülerinin çoğundan çok daha fazla adım var. Artı tarafta, yine de, bir Chrome örneğini çalıştırabilen herhangi bir işletim sistemiyle çalışır (macOS, Linux, Windows, vb.). Kullanımı için ayrıntılı talimatları bulabileceğiniz resmi GitHub’a bağlandık.

Bliss OS

Mutluluk biraz farklı bir şey. Sanal bir makine aracılığıyla PC için bir Android öykünücüsü olarak çalışır. Bununla birlikte, bir USB çubuğu aracılığıyla bilgisayarınızda düz bir şekilde çalışabilir. USB’den önyükleme seçeneği kesinlikle ileri düzey bir kullanıcı seçeneğidir ve daha az yoğun kullanım durumları için önerilmez.

Bliss OS
Bliss OS

Bir VM kurulumu olarak işlem kolaydır, ancak daha önce kendi sanal makinenizi yapmadıysanız sıkıcıdır. USB yükleme yöntemi daha da karmaşıktır, ancak bilgisayarınızın Android’i önyüklemeden yerel olarak çalıştırmasını sağlar. Bunu kalbin zayıflığı için önermiyoruz. Adımları sonuna kadar tamamlayabilirseniz, bu Bliss’i süper benzersiz bir emülatör yapar.

Tabii ki, yalnızca sisteminiz uyumluysa gerçekten iyi çalışır, bu nedenle mevcut işletim sisteminizin bir yedeğine hazır olun. Sistem, Android Oreo’yu çalıştırır ve bu, bir öykünücüde sunulan Android’in daha yeni sürümleri arasındadır. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi burada XDA-Developers başlığında da bulabilirsiniz.

GameLoop

GameLoop
GameLoop

Eskiden Tencent Gaming Buddy olarak bilinen GameLoop, oyuncular için bir Android emülatörüdür. Aslında, Tencent’in Call of Duty: Mobile ve PUBG Mobile dahil olmak üzere oyunları için resmi emülatör olarak adlandırması yeterince iyi. Tabii ki, koleksiyonu olabildiğince büyük olmasa da, Tencent’in dışında başka oyunlar da içeriyor.

Emülatör iyi indirildi ve yüklendi ve test ettiğimiz oyunlar gayet iyi çalıştı. Bu, üretkenlik veya gelişim testi için iyi değil. Bununla birlikte, bazı oyunlarla birlikte mobil FPS oyunları için bir isteğiniz varsa, bu aslında oldukça iyi bir oyun öykünücüsüdür ve iyi bir yeni oyun koleksiyonuna sahiptir. Ayrıca, klavye kontrolleri ve performansı iyidir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Genymotion

Bu Android öykünücüsü çoğunlukla geliştiriciler içindir. Uygulamalarınızı sahip olmadan çeşitli cihazlarda test etmenize olanak tanır. Öykünücüyü, gereksinimlerinizi karşılamaya yardımcı olması için çeşitli Android sürümlerine sahip çeşitli cihazlar için yapılandırabilirsiniz. Örneğin, Android 4.2 ile Nexus One veya Android 6.0 ile Nexus 6 çalıştırabilirsiniz. İstediğiniz zaman sanal cihazlar arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Tüketici kullanımları için harika değil, ancak Genymotion hizmetlerini kişisel kullanım için ücretsiz olarak sunuyor. En kullanışlı özelliği, hem masaüstü bilgisayarınızda hem de bulutta kullanılabilirliğidir. Güçlü bilgisayarları olmayanlar, Genymotion sunucularının tüm işi onlar için yapmasını sağlayabilir.

MEmu emulator

MEmu, oyuncular arasında oldukça başarılı görünen bir başka mükemmel Android öykünücüsüdür. En büyük özelliklerinden biri hem AMD hem de Intel yonga setlerini desteklemesidir. Çoğu AMD işlemcilerde çalışır, ancak geliştiricilerin özellikle AMD platformuna dikkat ettiğini görmek güzel. En yeni MEmu, 4.3 Jelly Bean’i çalıştırdığı ilk günlerinden büyük bir sıçrama olan Android 7.1’i çalıştırıyor.

Hatta birden fazla oyun veya test özelliği için aynı anda birden fazla örneği çalıştırabilirsiniz. Bluestacks ve benzeri emülatörler gibi oyunculara yöneliktir ancak bir üretkenlik aracı olarak da kullanılabilir. Premium sürüm ayda 2,99 ABD doları karşılığında çalışır ve reklamları devre dışı bırakır, daha fazla özelleştirme seçeneği ekler ve premium destek seçeneklerini etkinleştirir. Öykünücü, güncellemeleri oldukça sık aralıklarla alır. Çalışan değişiklik günlüğünü buradan kontrol edebilirsiniz.

MuMu

NetEase, MuMu ile gerçekten iyi bir emülatör yaptı. Rakipleriyle aynı özelliklerin çoğuna sahip başka bir oyun emülatörüdür. Emülatör, rakiplerinin çoğu gibi Android 7’yi çalıştırıyor. Bununla birlikte, iyi bir önyükleme süresine ve dikkate alınması gereken yeterli özelliklere sahip olduğunu söyledi. Ayrıca özellikle düşük kaliteli bilgisayarlar için bir beta sürümü de bulunmaktadır.

Kullanırken olağanüstü bir sorun yaşamadık, ancak iyi çalıştı ve test etmek istediğimiz tüm oyunları indirebildik. MeMU, Bluestacks ve GameLoop, özellikler açısından onu aştı ve bunların üçü de düzenli güncellemeler alıyor. Ancak, bunların hiçbiri işe yaramazsa, muhtemelen bu işe yarayacaktır.

Nox

Nox, oyun oynamak için iyi çalışan, PC için başka bir Android emülatörüdür. Bu, klavyenizle tuş eşleme, gerçek denetleyici desteği ve hatta tuş eşleme hareketi kontrolleri yeteneği gibi olağan şeyleri içerir. Örneğin, bir ok tuşuna sağa kaydırma işlevi atayabilir ve bunu gerçek donanım denetleyicisi desteği olmayan bir oyunda kullanabilirsiniz.

Nox düzenli güncellemeler alır. Ayrıca, çoğu öykünücünün çalıştırdığı Android 7’den çok daha yeni bir sürüm olan Android 9’u çalıştıran birkaç kişiden biridir. Bu emülatör aynı zamanda birden fazla oyun oynayabilmeniz için birden çok örneğe sahiptir. Senaryo kaydı bile var. Nox, daha ağır vuruculara hafif bir alternatif olarak başladı, ancak hızla çok daha olgun ve kullanılabilir hale geliyor.

Phoenix OS

Phoenix OS, PC için en yeni Android emülatörlerinden biridir. Bugünlerde olduğu gibi, bir oyun deneyimi sunuyor. Bununla birlikte, masaüstü benzeri bir deneyime de sahiptir, bu nedenle üretkenlik için de oldukça iyi çalışır. Google Play Hizmetlerine sahiptir, ancak bu hizmetleri güncellemek bazen biraz acı verici olabilir. Bu, Google Play Store’daki her uygulamayı ve oyunu alacağınız anlamına gelir. Phoenix OS ayrıca bir Android öykünücüsü için nispeten modern olan Android 7.1’i çalıştırır. Emülatörü resmi web sitesinden indirebilirsiniz ve forumları XDA-Developers’da bulunmaktadır.

PrimeOS

PrimeOS

PrimeOS, Android öykünücü alanında bir tür göze çarpıyor. Aslında bir emülatör değil. Bunu bilgisayarınıza bir bölüm olarak yüklersiniz ve yerel Android çalıştırarak açılır. Bu, oyuncu odaklı bir Android deneyimidir, ancak gerçekten isterseniz bunu üretkenlik için tamamen kullanabilirsiniz. PrimeOS, bir oyun merkezi, fare ve klavye desteği ve çoğu Android uygulamasına ve oyununa erişim içerir.

Dürüst olmak gerekirse, neredeyse ChromeOS eksi tüm Chrome parçaları gibi çalışır. İstediğiniz gibi çoklu görev yapabilir, video içeriği izleyebilir veya oyun oynayabilirsiniz. Belki de en havalı yanı, sanal bir makineye ihtiyacınız olmadığı için onu Android’in en son sürümleriyle (Android 11’e kadar) çalıştırabilmenizdir. Resmi web sitesi listedeki en kötü sitelerden biri ama neyse ki PrimeOS’u indirmek dışında oraya çok sık gitmeniz gerekmiyor.

Remix OS Player

Jide Remix OS Player, PC için daha eski bir Android emülatörüdür. Android Marshmallow’u çalıştırıyor ve bu günlerde bulabileceğiniz en yeni şey bu değil. Kurulum işlemi oldukça basittir ve kullanımı da oldukça kolaydır. Çoğunlukla oyunculara hitap ediyor. Özelleştirilebilir bir araç çubuğunun yanı sıra oyunculara özel birkaç özellik vardır. Aynı anda birden fazla oyun çalıştırma gibi özelliklere sahiptir.

Bununla birlikte, oldukça temiz bir emülatör olduğundan, bir üretkenlik aracı olarak hala mükemmel bir şekilde kullanılabilir. Resmi site kapalı görünüyor ve Remix OS Player’ın artık aktif geliştirmede olmadığından nispeten eminiz. Daha eski ama yine de oldukça kararlı bir şey istiyorsanız, yapıları Sourceforge’dan indirebilirsiniz.

Xamarin

Xamarin, Android Studio’ya benzer bir IDE’dir. Aradaki fark, daha da büyük bir geliştirme ortamı için (daha iyi veya daha kötü için) Microsoft Visual Studio gibi şeylere bağlanabilmesidir. Ayrıca, Android Studio gibi, bu da uygulama veya oyun testi için yerleşik bir öykünücüyle birlikte gelir. Kolayca belirgin olmaması durumunda, bunu yalnızca geliştiricilere öneriyoruz. Kurulum, düzenli tüketici kullanımı için çok sıkıcı. Xamarin’in emülatörü, Genymotion gibi bir şey kadar güçlü değildir, ancak bunu kullanmayı düşünüyorsanız işi halledecektir ve ayrıca ihtiyaçlarınız için yapılandırılabilir. Kişisel kullanım için ücretsizdir. Şirketler ve daha büyük ekipler bir ödeme planı üzerinde anlaşmak zorunda kalabilir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Make your own

Görünüşe göre, kendi emülatörünüzü oluşturabilirsiniz. İşte kısaca nasıl çalıştığı. VirtualBox’ı indirmeniz gerekiyor (yukarıda bağlantılı). Daha sonra Android-x86.org’dan bir resim indirmeniz gerekir. Oradan, yalnızca çevrimiçi birçok kılavuzdan birini bulma ve adımları izleme meselesi. Bu, kolayca en zor yöntemlerden biridir, ancak yine de Android Studio veya Xamarin gibi tam bir IDE kurmak kadar sıkıcı veya zor değildir.

Bir öğretici ve biraz ön bilgi olmadan denemenizi önermiyoruz. İyi çalışmayacak, sorunlu olacak ve kodlayıcı değilseniz düzeltmesi zor olacak. Yine de, istediğiniz gibi kişiselleştirmek sizin olacak ve kim bilir, belki bir gün bu listeyi süsleyecek bir öykünücü yapar ve yayınlarsınız.

PC için en iyi Android emülatörlerinden herhangi birini kaçırdıysak, yorumlarda bize onlardan bahsedin! Ayrıca en son Android uygulamamıza ve oyun listelerimize göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz! İşte listedeki bazı eski klasiklere olanlar:

 • Leapdroid Google tarafından satın alındı ​​ve artık çalışmıyor.
 • AMIDuOS, 7 Mart 2018’de kapılarını resmi olarak kapattı. Yine de deneyebilirsiniz, ancak indirme bağlantıları için resmi alt dizine göz atmanız gerekir.
 • Andy, kullanıcı izni olmadan şüpheli bitcoin madenciliği de dahil olmak üzere, ciddi anlamda pek iyi olmayan bazı geliştirme taktikleri kullanmaya başladı. Üçüncü taraf yükleyiciden mi yoksa Andy geliştiricilerinden mi geldiğini bilmiyoruz, bu nedenle tüm bu durum çözülene kadar listenin dışında tutuyoruz.
 • Droid4x eskiden en iyi seçeneklerden biriydi ve sonraki yapıları hala mevcut. Ancak artık aktif olarak güncellenmediği için listeden kaldırdık.
 • KoPlayer, oyuncular için olağanüstü bir Android emülatörüdür. Ancak, web sitesi bu yazının yazıldığı tarih itibariyle kapalı görünüyor. Bu parçayı tekrar güncellediğimizde geri gelirse, memnuniyetle listeye geri ekleyeceğiz.
 • Bir zamanlar popüler olan YouWave, rakiplerinin çoğundan çok daha eski Android sürümlerini çalıştırdığı için gözden düştü. Yine de bağlantıdan edinebilirsiniz, ancak aktif geliştirmede olmadığı için daha fazla güncelleme almayacak.
 • Geri kalanların çoğu yıllardır güncellenmedi veya aktif olarak geliştirilmedi ve artık daha yeni işletim sistemleri ve donanımlarla gerçekten iyi çalışmıyor. Herhangi birini kaçırırsak, yorumlarda bize bildirin!

Okuduğunuz için teşekkürler.

Written By

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

PC Programları

Online Hacker ekranı oyunu incelemesi

PC Programları

Minecraft 1.14.4 indir Windows İçin Minecraft İndirme, Windows’ta Minecraft Nasıl Yüklenir, En güncel 2021 Minecraft indir linkli ücretsiz. Minecraft En Son Version 2020 Versiyon:1.15.1İşletim...

PC Programları

Zoom haberleşme yazılımı windows versiyonu son sürümünü bedava olarak indirmek için tıklayın. Zoom indir 4.6.8 Windows hemen yüklemek için aşağıdaki bağlantı adreslerini kullanabilirsiniz. Zoom...

Mobil Uygulamalar

Zoom Alternatifi; Elbette, grup toplantısını etkinleştiren birçok sohbet uygulaması vardır, ancak diğer yandan Zoom farklıdır. Zoom'u farklı kılan, arkasındaki teknolojidir. Zoom; tepeden tırnağa bir...

Advertisement