Connect with us

Hi, what are you looking for?

Dijital Para

Apple CEO’su Tim Cook, Bitcoin Sahibi Olduğunu Söyledi

Tim Cook Bitcoin

Cook, kişisel olarak bitcoin sahibi olduğunu ve bununla ilgilendiğini belirterek, “bir süredir” kripto para birimini araştırdığını da sözlerine ekledi.

Tim Cook bugün bir röportajda Bitcoin sahibi olduğunu ve onunla ilgilendiğini söyledi. “Çeşitlendirilmiş bir portföyün parçası olarak sahip olmanın makul olduğunu düşünüyorum” dedi. Ancak Apple’ın büyük patronu, ilgisinin kurumsal olmaktan ziyade “kişisel bir bakış açısıyla” olduğunu yineledi.

Apple CEO’su Tim Cook, 9 Kasım’daki bir röportajda, DealBook konferansında kendisine sorulduktan sonra kişisel olarak bitcoin sahibi olduğunu ima etti.

“Yaparım. Çeşitlendirilmiş bir portföyün parçası olarak sahip olmanın makul olduğunu düşünüyorum, ”dedi Cook, bitcoin veya başka bir kripto para birimine sahip olup olmadığı sorulduğunda. “Bu arada kimseye yatırım tavsiyesi vermiyorum.”

Apple CEO Tim Cook

Cook’a ayrıca, özellikle bir Bitcoin boğası olarak etiketlenip etiketlenemeyeceği soruldu. Üzerine bir etiket koymak istemediğini, ancak Bitcoin’in kesinlikle “ilgilendiğim bir şey” olduğunu söyleyerek kaçtı.

Cook, “bir süredir” Bitcoin ve kripto para ile ilgilendiğini ve bunları araştırdığını da sözlerine ekledi. Ancak Apple’ın büyük patronu, ilgisinin tamamen “kişisel bir bakış açısıyla” olduğunu ve şirketin şu anda Bitcoin kervanına geçme planı olmadığını yineledi.

Cook, nasıl yatırım yapmadığına atıfta bulunarak, “Kriptoya yatırım yapmazdım, kendi paramı yatırmayacağım için değil, insanların kriptoya maruz kalmak için Apple hissesi satın aldıklarını düşünmediğim için” dedi. şirketinin hazinesini Bitcoin’e olan kişisel çıkarlarına dönüştürüyor.

Apple ürünlerine Bitcoin hizmetleri ekleme veya ödeme olarak BTC’yi kabul etme konusunda Cook, bunun “hemen yapmayı planladığımız bir şey olmadığını” söyledi.

Ekim ayında Apple kurucu ortağı Steve Wozniak, “Bitcoin matematiksel saflıktır” ve “asla başka bir Bitcoin yaratılamaz” diyerek Cook’tan daha fazla Bitcoin boğası olduğunu gösterdi. Wozniak ayrıca “yapay” ABD doları ile “matematiksel olarak saf” Bitcoin arasında paralellikler kurdu.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Written By

You May Also Like

PC Programları

Online Hacker ekranı oyunu incelemesi

PC Programları

Minecraft 1.14.4 indir Windows İçin Minecraft İndirme, Windows’ta Minecraft Nasıl Yüklenir, En güncel 2021 Minecraft indir linkli ücretsiz. Minecraft En Son Version 2020 Versiyon:1.15.1İşletim...

PC Programları

Zoom haberleşme yazılımı windows versiyonu son sürümünü bedava olarak indirmek için tıklayın. Zoom indir 4.6.8 Windows hemen yüklemek için aşağıdaki bağlantı adreslerini kullanabilirsiniz. Zoom...

Mobil Uygulamalar

Zoom Alternatifi; Elbette, grup toplantısını etkinleştiren birçok sohbet uygulaması vardır, ancak diğer yandan Zoom farklıdır. Zoom'u farklı kılan, arkasındaki teknolojidir. Zoom; tepeden tırnağa bir...

Advertisement