Apple cihazları arasında Safari parolaları nasıl Airdrop yapılır

Çevrimiçi her şey bir şifre ile güvence altına alınmıştır. İyi bir güvenlik, birden fazla hesap için aynı parolayı kullanmamanızı ve genellikle bir dizi parola arasında geçiş yapmaktan kaçınmanızı gerektirir. Tüm bunlar, hatırlanması gereken birçok şifreyi ekler.

Şifreleri hatırlamaya yardımcı olmak için şifre yöneticileri geliştirilmiştir. LastPass, 1Password, Dashlane ve insanların kullanabileceği daha pek çok harika uygulama var. Ne yazık ki, bunların tümü üçüncü taraf hizmetlerdir ve kullanıcılar, fiziksel bir kağıda şifre yazmak, bunlardan birini kullanmaktan daha iyi hissedebilirler.

Apple‘ın Keychain adlı kendi stok parola yöneticisi vardır ve Safari’nin de ayrı bir parola yöneticisi vardır.

Apple cihazları arasında Airdrop Safari parolaları

Tarafından kaydedilen parolalar bir iCloud hesabı üzerinden eşzamanlanabilir ancak bunları Airdrop aracılığıyla başka herhangi bir Mac veya iPhone ile de güvenli bir şekilde paylaşabilirsiniz.Airdrop şifresi – Mac’ten iPhone / iPadOS / Mac’e

Hem Mac hem de iPhone’da Bluetooth’un etkinleştirildiğinden emin olun.

  • Mac’inizde Safari’yi açın.
  • Safari’nin Tercihlerine gidin.
  • Parola sekmesini seçin.
  • Bir şifre seçin.
  • Ayrıntılar’ı tıklayın.
  • Paylaş simgesini tıklayın.
  • Parolanın gönderileceği yakındaki bir cihazı seçin.

Şifrelerin alınması
Alıcı cihazda, bir parola alındığını bildiren bir uyarı göreceksiniz. İçeri aktarmak / kabul etmek / kaydetmek için, gelen parolayı kabul etmeden önce parolayı (Mac için) veya parolayı (iPhone veya iPad için) girmeniz gerekecektir.

Anahtarlık ve Safari parolaları
Keychain’de depolanan şifreler Airdrop üzerinden paylaşılamaz. Anahtar Zinciri’nde depolanan şifreyi görüntüleyebilir ve başka bir yöntem kullanarak paylaşabilirsiniz, ancak bunlar yalnızca iCloud hesabı arasında senkronize edilebilir.

Kullanıcıların bir mesajlaşma servisinin aksine Airdrop’u tercih etmesinin nedeni, hatta bir parolayı sözlü olarak iletmenin güvenli ve şifreli olmasıdır. İletildiğinde şifrenin sızma veya yanlış anlaşılma şansı daha azdır.

Sonuç
Parolaları paylaşmak zordur ve bunu yapmanın belki de tek güvenli yolu bunu yüz yüze yapmaktır. Elbette, her şey çevrimiçi hale geldiğinden, bu artık bir seçenek değil. Airdrop bile çok sınırlı menzili nedeniyle denklemin dışında kalıyor. İhtiyaç duyduğunuzda şifreleri nasıl paylaşıyorsunuz?

Likes:
0 0
Views:
1
Article Tags:
Article Categories:
Teknik Destek

All Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir