Connect with us

Hi, what are you looking for?

Mobil Uygulamalar

Clubhouse nedir, nasıl kullanılır?

Clubhouse Nedir

Clubhouse nedir, nasıl kullanılır? (Clubhouse uygulamasına nasıl üye olunur, davetiye zorunlu mu?) Clubhouse indir; üyelik Clubhouse istek üyelik kodu ve tüm detayları inceleyeceğiz.

2020’de kullanıma sunulan Clubhouse uygulaması son günlerde kullanıcıların en çok merak ettiği sosyal ağ platformlarından biri. Kullanıcılarına sesli sohbet odaları üzerinden etkileşim imkanı sunan uygulama, davetiyeye dayalı üyelik sistemiyle, Facebook ve Twitter gibi diğer birçok sosyal ağ uygulamasından ayrışıyor. Peki Clubhouse uygulaması nasıl kullanılır?

Clubhouse’a nasıl üye olunur; davetiye zorunlu mu? işte tüm detaylar…

Clubhouse uygulaması
Clubhouse uygulaması kullanımı

Clubhouse uygulaması, 2020’de Alpha Exploration Co; yazılım firmayı tarafından geliştirilmiş; sesli sohbet odaları aracılığıyla etkileşim olanağı sunan bir sosyal ağ platformudur.
Facebook ve Instagram’dan değişik olarak video ve resim paylaşımı yapılmayan Clubhouse mobil uygulamasında; kullanıcılar alakalarını sürükleyen mevzularda sohbet odalarına dahil olup sesli etkileşim yoluyla münakaşalara katılabiliyor.

Bekleme listesine girmeden uygulamaya abone olmak için, uygulamayı kullanan bir kullanıcıdan davetiye almak koşul. Popülerliği günden güne çoğalan uygulama, 21 Ocak 2021’de bir milyar dolar piyasa bedeline erişti.

CLUBHOUSE NASIL KULLANILIR?

Clubhouse uygulaması sohbet odaları; üzerinden kullanıcılarına sesli etkileşim ihtimali tanıyor. Mevzu başlığına göre kurulan sohbet odalarında kullanıcılar, sohbet idareyicisinden izin aldıkları taktirde sohbete dahil olabiliyor; ya da yalnızca dinleyici olarak da sohbete katılabiliyor.

Clubhouse uygulamasında, Twitter, Facebook ve Instagram’dan değişik olarak yazılı iletileşme; görüntülü konuşma; gönderi ya da resim paylaşımı yapılmıyor.

Uygulama şimdilik yalnızca iOS kullanıcılarına sunuluyor.

Clunhouse Kullanımı
clubhouse’da konuşma başlatmak için 3 alternatifiniz var: open room, social room ve closed room. open room, dışarıdan herkesin katılımına sarih; social room, yalnızca takipleştiğiniz bireylerle irtibat kurabileceğiniz; closed room ise dışarıdan başka kimsenin katılamadığı oda anlamına geliyor. odalarda konuşulan hiçbir şeyin kaydı şimdilik podcast’teki mana gibi yakalanmıyor, tüm konuşulan şeyler oda kapandığı andan itibaren kayboluyor.

CLUBHOUSE’A NASIL ÜYE OLUNUR?

Şu an için yalnızca iOS kullanıcılarına sunulan uygulamayı öncelikle aygıtınıza indirmeniz gerekiyor. Kullanıcı ismi seçilip SMS yoluyla hesap doğrulaması yapıldıktan sonra Clubhouse; hesabınızı bekleme listesine alıyor. Halihazırda uygulamayı üye olan bir kullanıcının; davetiye yollaması sonrası bekleme listesine girmeden üyelik tamamlanıyor.

Üyelik işlemi tamamlandıktan sonra ilginizi çeken; farklı konu başlıklarındaki sohbet odalarına dinleyici ya da; sesli etkileşim yoluyla konuşmacı olarak dahil olabilirsiniz.

Popülerliği günden güne artan uygulamanın Android cihazlar için de geliştirilmekte olduğunu belirtiliyor.

Advertisement

You May Also Like

PC Programları

Minecraft 1.14.4 indir Windows İçin Minecraft İndirme, Windows’ta Minecraft Nasıl Yüklenir, En güncel 2021 Minecraft indir linkli ücretsiz. Minecraft En Son Version 2020 Versiyon:1.15.1İşletim...

PC Programları

Online Hacker ekranı oyunu incelemesi

PC Programları

Zoom haberleşme yazılımı windows versiyonu son sürümünü bedava olarak indirmek için tıklayın. Zoom indir 4.6.8 Windows hemen yüklemek için aşağıdaki bağlantı adreslerini kullanabilirsiniz. Zoom...

Teknoloji Haberleri

Yeni MacBook Air‘de 720p Kamera M1 Çip İyileştirmesi, Apple, M1 çipinin 720P Web Kamera daha iyi hale getireceğini söylüyor? Apple, dün gece birkaç başka...