Connect with us

Hi, what are you looking for?

Teknoloji Haberleri

Dünyanın İlk Elektrikli Uçan Yarış Arabası

Elektrikli Uçan Otomobil

Elektrikli Uçan Yarış Arabası; Airspeeder dünyanın ilk elektrikli uçan yarış arabasını piyasaya sürdü. Star Wars’un pod yarışını taklit etmeyi uman yeni bir yarış serisi, ilk elektrikli uçan yarış arabasını piyasaya sürdü.

Airspeeder, 2021 yılında şirketin ilk sezonunun temelini oluşturacak olan Mk3’ü tanıttı. İlk yılında 120 kms’yi aşan hızlarda yarışacak olan araçlar, yerdeki pilotlar tarafından uzaktan kontrol edilecek.

Airspeeder, Mk3’ü 2022 sezonu için insanlı bir yarış aracına dönüştürmeyi umuyor. Şirket kurucusu Matt Pearson, Airspeeder’ın Star Wars: A Phantom Menace’de yer alan pod yarışına benzer bir seriye dönüşmesini istediğini daha önce belirtmişti.

Mk3, üç yıldır boru hattında. Airspeeder, “yeni bir temiz hava hava hareketliliği devrimini hızlandıracak bir spor yaratmayı” hedefliyor. 2021’de 10’dan fazla aynı yarış aracı üretilecek ve takımlara sağlanacak.

Aracın geliştirilmesine ve üretilmesine McLaren, Boeing, Jaguar Land Rover, Rolls-Royce ve Brabham dahil bir grup büyük üretici katılıyor. Airspeeder Mk3 yarış serisinin detayları önümüzdeki ay açıklanacak. Uluslararası bir etkinlik takvimi hazırlanmadan önce Avustralya’da bir kapalı kapılar arkası testi yapılacaktır.

Dizi sadece rekabet uğruna yarış yapmak istemiyor. Airspeeder, 2021 yarışlarının insanlı yarış araçlarının bir sonraki yinelemesinin geliştirilmesine yardımcı olacağını ve aynı zamanda şehir içi yolcu hareketliliği, lojistik ve hatta uzaktan tıbbi nakil içinde kullanılacak.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

You May Also Like

PC Programları

Minecraft 1.14.4 indir Windows İçin Minecraft İndirme, Windows’ta Minecraft Nasıl Yüklenir, En güncel 2021 Minecraft indir linkli ücretsiz. Minecraft En Son Version 2020 Versiyon:1.15.1İşletim...

PC Programları

Online Hacker ekranı oyunu incelemesi

PC Programları

Zoom haberleşme yazılımı windows versiyonu son sürümünü bedava olarak indirmek için tıklayın. Zoom indir 4.6.8 Windows hemen yüklemek için aşağıdaki bağlantı adreslerini kullanabilirsiniz. Zoom...

Teknoloji Haberleri

Yeni MacBook Air‘de 720p Kamera M1 Çip İyileştirmesi, Apple, M1 çipinin 720P Web Kamera daha iyi hale getireceğini söylüyor? Apple, dün gece birkaç başka...