Connect with us

Hi, what are you looking for?

PC Programları

En Çok Kullanılan 3 Programlama Dili

En Çok Kullanılan 3 Programlama Dili

Günümüzde yazılıma olan ihtiyacın artmasıyla birlikte programlama dillerine olan ilgi de gün geçtikte insanlar tarafından artmaktadır. Bu makalemizde sizlere yazılım konusuna hakim olan veya yazılıma yeni başlayacak kişilere fikir olmasını açısından en çok kullanılan 3 programlama dili hakkında özet bilgilere yer vererek sizleri bilgilendirmeyi amaçladık.

1) Java

Java Programlama
Java Programlama

Java , günümüzde mobil sektöründe aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Java, mobil sektörün devlerinden birisidir. Bu aktif kullanımından dolayı hala güncelliğini korumaktadır. Windows , Mac ve Linux platformlarında Java ile rahatlıkla ve kolay bir şekilde kodlama yapılabilir. Java programlama dilinin günümüzde en çok bilinemem projelerinden birisi bir çok kişinin adını duyduğu veya oynadığı “ Minecraft “ isimli oyundur.

2) Python

Python
Python

Python programlama dili son senelerle birlikte oldukça popüler bir konuma gelmiştir. Pythonprogramlama dilinin kolay öğrenilen bir dil olması ile birlikte geniş kitlelerce tercih edilmektedir. Python ‘un bundan dolayı tercih edilen programlama dillerinde üst seviyeye yükselmiştir. Neredeyse tüm Linux geliştiricileri tarafından benimsenip kullanılmaktadır ve programlamaya heveslenmiş yeni başlayan kullanıcılar için ideal bir programlama dilidir.

3) JavaScript

JavaScript
JavaScript

Javascript programlama dili web bazlı bir dildir. Son yıllarda oldukça yaygın bir şekilde kullanılmakta ve adından sıkça söz edilmektedir. Çeşit çeşit animasyonlar, kullanımın basit olması gibi göze hitap eden konularda kullanılan JavaScript programlama dilini kullanarak oldukça iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

BONUS: PHP

Ayrıca en çok kullanılan diller arasında PHP programlama dilide aktif olarak kullanılmakta. ASP, PHP, C++, C# gibi diller dışında yazılım dillerin içerisin alternatif oldukça fazla. Peki hangi dil daha kullanışlı ve öğrenme aşamasında hangisi tercih edilmedi dereniz. Python programlama öğrenmeniz artı olacaktır.

Written By

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

PC Programları

Online Hacker ekranı oyunu incelemesi

PC Programları

Minecraft 1.14.4 indir Windows İçin Minecraft İndirme, Windows’ta Minecraft Nasıl Yüklenir, En güncel 2021 Minecraft indir linkli ücretsiz. Minecraft En Son Version 2020 Versiyon:1.15.1İşletim...

PC Programları

Zoom haberleşme yazılımı windows versiyonu son sürümünü bedava olarak indirmek için tıklayın. Zoom indir 4.6.8 Windows hemen yüklemek için aşağıdaki bağlantı adreslerini kullanabilirsiniz. Zoom...

Mobil Uygulamalar

Zoom Alternatifi; Elbette, grup toplantısını etkinleştiren birçok sohbet uygulaması vardır, ancak diğer yandan Zoom farklıdır. Zoom'u farklı kılan, arkasındaki teknolojidir. Zoom; tepeden tırnağa bir...

Advertisement