Connect with us

Hi, what are you looking for?

PC Programları

FreeCAD İndir

FreeCAD 0.19.3 İndir

FreeCAD İndir, FreeCAD 0.19.3 İndir Windows 3D CAD modelleri oluşturmak için ücretiz FreeCAD yazılımı free hemen yükle.

Ücretsiz İndir Windows PC için FreeCAD, gelişmiş Hareket Simülasyonu özelliklerine sahip temel bir 3D CAD yazılımıdır. Daha karmaşık paketleri kullanmadan önce ücretsiz olarak 3D CAD ve Hareket Simülasyonu öğrenmek isteyen herkes için uygundur.

FreeCAD programı, genel amaçlı 3D CAD modelleri oluşturmak amacı ile kullanabileceğiniz ücretsiz modelleme yazılımı.

FreeCAD Özellikleri

FreeCAD, öncelikle her boyuttaki gerçek hayattaki nesneleri tasarlamak için yapılmış, açık kaynaklı bir parametrik 3D modelleyicidir. Parametrik modelleme, model geçmişinize geri dönüp parametrelerini değiştirerek tasarımınızı kolayca değiştirmenize olanak tanır.

FreeCAD, geometri kısıtlamalı 2B şekiller çizmenize ve bunları başka nesneler oluşturmak için bir temel olarak kullanmanıza olanak tanır. Yüksek kaliteli üretime hazır çizimler oluşturmak için boyutları ayarlamak veya 3D modellerden tasarım ayrıntılarını çıkarmak için birçok bileşen içerir.

Hareket simülasyonu yetenekleri en iyilerle karşılaştırılabilir ve farklı alanlardaki mühendislere ve bilim adamlarına doğru cevaplar sağlayabilir. Eğitimciler, öğrenciler ve yeni mühendisler, geometri, kinematik, dinamik, titreşimler, mekanizmalar, bağlantılar, kamlar, makine tasarımı ve fiziği öğretmek ve öğrenmek için onu ideal bulacaktır.

FreeCAD yazlımı, ihtiyaçlarınız için sizi tüm doğru araçlarla donatır. Modern Sonlu Eleman Analizi (FEA) araçlarına, deneysel CFD, BIM, Geodata tezgahlarına, Yol tezgahına, robot hareketlerini incelemenize izin veren bir robot simülasyon modülüne ve daha birçok özelliğe sahip olursunuz. Bu araç, genel amaçlı mühendislik araç setlerinden oluşan bir İsviçre Çakısı’dır.

FreeCAD, doğrudan makine mühendisliği ve ürün tasarımı alanlarını hedefleyen güçlü bir 3D CAD modelleyici ve çizim aracıdır. Programın 0.12 sürüm numarası size henüz prime time için hazır olmadığını söylüyor, ancak bu alanla ilgileniyorsanız – özellikle Python komut dosyasına aşinaysanız – burada keşfedilecek çok şey var.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Elinizde numune varsa, FreeCAD, DXF, OCA/GCAD, SVG, STP/ STEP, IGS/ IGES ve diğer formatları zaten içe aktarabilir, başlamak ve programın neler yapabileceğini görmek için hızlı bir yol.

FreeCAD Özellikleri
FreeCAD Ekran Görüntüsü

Ancak isterseniz sıfırdan da yeni bir belge oluşturabilirsiniz. FreeCAD, çizgiler, dikdörtgenler, yaylar veya daireler gibi 2B nesneleri ve ayrıca her biri daha sonra çeşitli şekillerde (çeviri, döndürme, yansıtma, ölçekleme, ofset ve daha fazlası).

Ayrıca çok sayıda ağ aracı vardır; geometrinizin tahmini görünümlerini bir 2D SVG belgesine aktaran bir çizim modülü; ve çalışmanızı POV-Ray’de işlemek üzere dışa aktaran bir ışın izleme modülü.

Ve Python kodu tüm bunların temelini oluşturur. Arayüzde yaptığınız her şey, inceleyebileceğiniz bazı Python komutları verecektir. Biraz daha esnekliğe ihtiyacınız varsa Python komutlarını kendiniz girebilir veya daha sonra tekrar oynatmak için özellikle yararlı Python’ları kaydederek makrolar oluşturabilirsiniz.

FreeCAD için Sistem Gereksinimleri

Desteklenen İşletim Sistemi: Windows 11, Windows 10, Windows 8.1, Windows 7
RAM (Bellek): 2 GB RAM (4 GB önerilir)
Boş Sabit Disk Alanı: 2 GB veya daha fazla

FreeCAD İndir

http://bc.vc/XwupZvS

FreeCAD 0.19.3 İndir
FreeCAD 0.19.3 İndir

Written By

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

PC Programları

Online Hacker ekranı oyunu incelemesi

PC Programları

Minecraft 1.14.4 indir Windows İçin Minecraft İndirme, Windows’ta Minecraft Nasıl Yüklenir, En güncel 2021 Minecraft indir linkli ücretsiz. Minecraft En Son Version 2020 Versiyon:1.15.1İşletim...

PC Programları

Zoom haberleşme yazılımı windows versiyonu son sürümünü bedava olarak indirmek için tıklayın. Zoom indir 4.6.8 Windows hemen yüklemek için aşağıdaki bağlantı adreslerini kullanabilirsiniz. Zoom...

Mobil Uygulamalar

Zoom Alternatifi; Elbette, grup toplantısını etkinleştiren birçok sohbet uygulaması vardır, ancak diğer yandan Zoom farklıdır. Zoom'u farklı kılan, arkasındaki teknolojidir. Zoom; tepeden tırnağa bir...

Advertisement