Connect with us

Hi, what are you looking for?

Teknoloji Haberleri

Gelecekteki MacBook’ları Kullanarak Diğer Aygıtları Kablosuz Şekilde Şarj Etebilirsiniz

Apple macbook kablosuz şarj patenti

Kablosuz Şekilde Şarj; görünüşe göre Apple, teknolojilerin gelecekteki cihazlara entegre edilmesi için yeni ve yenilikçi patentler sunma yolunda ilerliyor. Cupertino devinin yakın zamanda 3D Touch’ı MacBook dokunmatik çubuklara entegre etmek için bir patent başvurusunda bulunduğunu gördük. Şimdi, yeni bir patent, iPhone üreticisinin kapalı bir kablosuz şarj ekosistemi oluşturmak için cihazlarına iki yönlü kablosuz şarj bobinleri yerleştirmeye çalıştığını öne sürüyor.

Elektronik cihazlar arasında endüktif şarj” patenti, kısa süre önce ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından Apple’a verildi. Bu patent, Apple’ın bir kablosuz şarj ekosistemini birlikte kullanmaları için mobil cihazlarına benzersiz iki yönlü şarj bobinleri entegre edebileceğini öne sürüyor.

Nasıl çalışacak?

Şirketin üzerinde çalıştığı benzersiz bir konsept ve kullanıcıların tek bir güç kablosuyla birden fazla Apple cihazını şarj etmesine izin verecek. Şirket, MacBook, iPhone ve iPad gibi mobil cihazların hem önüne hem de arkasına birden fazla “endüktif bobin” yerleştirerek bunu mümkün kılmak istiyor.

“Bir birinci endüktif bobin ve birinci endüktif bobinden ayrı konumlandırılmış ikinci bir endüktif bobin, hem birinci endüktif bobin hem de ikinci endüktif bobin, mahfaza içinde ve mahfazanın ekran ile arka yüzeyi arasında konumlandırılır ve kablosuz olarak iletilebilir muhafazanın yakınına konumlandırılmış harici bir aygıta güç verilmesi veya ondan güç alınması, ”patentini okur.

Bu şekilde, bir kullanıcı bir Apple aygıtını diğerinden kablosuz olarak şarj edebilir ve yalnızca birinin bir güç kaynağına bağlı olduğu, kablosuz olarak şarj olan bir mobil aygıtlar zinciri oluşturabilir.

Apple macbook kablosuz şarj patenti

Patentteki (yukarıda ekli) bir görüntü, bir güç kaynağına bağlı bir MacBook’un bir iPad’i kablosuz olarak nasıl şarj ettiğini, ardından da bir iPhone’u şarj ettiğini ve iPhone’un bir Apple Watch’u kablosuz olarak şarj ettiğini gösteriyor. Bu, tek bir zincirde çok sayıda ters kablosuz şarj demektir.

Apple macbook kablosuz şarj patenti

Ayrıca patent, endüktif bobinlerin, cihazın kapağı veya avuç içi dayanağı gibi MacBook üzerindeki diğer konumlara yerleştirilmesini de önermektedir. Bu şekilde, kablosuz olarak şarj etmek için bir MacBook’un kapağına bir iPhone, iPad veya Apple Watch yerleştirilebilir.

Apple macbook kablosuz şarj patenti

Şimdi, bu patentin uygulamaları çok sayıda Apple cihazına kadar uzanıyor ve bir gün Apple’ın iPhone veya iPad’deki son bağlantı noktasından kurtulmasına yol açabilir. Ancak, şu an itibariyle bu sadece bir patent ve bildiğimiz gibi Apple, tüketici pazarı için tamamen hazır olmadığı sürece bunu uygulamayacak.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

You May Also Like

PC Programları

Minecraft 1.14.4 indir Windows İçin Minecraft İndirme, Windows’ta Minecraft Nasıl Yüklenir, En güncel 2021 Minecraft indir linkli ücretsiz. Minecraft En Son Version 2020 Versiyon:1.15.1İşletim...

PC Programları

Zoom haberleşme yazılımı windows versiyonu son sürümünü bedava olarak indirmek için tıklayın. Zoom indir 4.6.8 Windows hemen yüklemek için aşağıdaki bağlantı adreslerini kullanabilirsiniz. Zoom...

Teknoloji Haberleri

Yeni MacBook Air‘de 720p Kamera M1 Çip İyileştirmesi, Apple, M1 çipinin 720P Web Kamera daha iyi hale getireceğini söylüyor? Apple, dün gece birkaç başka...

Web Sitesi Script ve Temalar

WordPress indir; En güncel PHP WordPress sürümü hemen indirebilirsiniz. Sizlere WordPress 5.5.1 Türkçe PHP Script indirmeniz için en güncel link sunuyoruz. Dünya’nın en fazla...