Connect with us

Hi, what are you looking for?

PC Programları

Google Chrome İndir

Windows için son sürüm Google Chrome İndir. Windows için ücretsiz web tarayıcısı Google Chrome Türkçe son versiyonu bedava yükle. Bilgisayarına Google Chrome kur, internet sitelerinde daha hızlı gezinti yap.

Windows için bedava internet tarayıcısı

Google Chrome, Mac, Linux ve taşınabilir cihazlarda ileri sürümlerden evvela 2008 senesinde Microsoft Windows platformları için başlatılan bedava bir çapraz platform internet tarayıcısıdır. Dosya indirme, şifre ayarları ve Yer imleri gibi araçlarla dünya genelinde popülerlik kazanmıştır. İnternette rastgele bir konuyu keşfetmek için birkaç internet sayfası yükleyebilir yahut bir arama motoru kullanabilirsiniz.

Google Chrome’un en iyi avantajları

Google Chrome‘un tarayıcısını açarken ayrım edeceğiniz ilk konu, şık ve kolay bir kullanıcı arayüzüdür. Omnibar olarak bilindik, bir arama motorunu sayfa Adres çubuğuyla birleştirerek size eş vakitli iki fonksiyon sunar.

Chrome’u rakiplerinden ayıran bir diğer neden dahi Chrome uzantılarının eklenmesidir. Üçüncü doğrultu geliştiriciler, yer imi çubukları, çeviriler, kısayol simgeleri ve daha çoğu gibi tarayıcıya ekleyebileceğiniz daha çok özellik oluşturur. Ayrıca, ilerlemiş işlevsellik için türlü kuruculara erişebilir ve yükleyebilirsiniz.

Chrome, ister pc ister taşınabilir aplikasyon üzerinden giriş yapıyor olun, cihazlar arasında çapraz ilişki sağlar. Tarayıcıdaki diğer alakalı platformlara Gmail ve Youtube gibi yerleşik bir menü vasıtasıyla dahi erişebilirsiniz. Ayrıca, Google hesabınızla giriş uygulamak, bu programlar için tercihlerinizi kaydeder.

Tarayıcı geçmişiniz çerezler biçiminde kaydedilirken, Chrome’un aramalarınızı harika süratli duruma getirmek için kullandığı görüntüler ve mühim veriler için bir önbellek vardır. Web makalelerini daha evvela eriştiyseniz yahut bilgisayarınızdaki mahalli bir dosyaya kaydettiyseniz offline modda dahi açabilirsiniz.

Hem Chrome’a üstelik Google’a ihtiyacım var mı?

Bu sorguyu cevaplamak için Google ile Chrome arasındaki farkı anlamanız lazım olur.

Birincisi, internette soru sorduğunuzda sorgularınızı tahlil eden bir arama motorudur. Ayrıca, hesabınızla ilişki kurabileceğiniz diğer hizmetleri gerçekleştiren anne şirketin adıdır. Aramalarınızla alakalı makaleleri okuyabilir, son olarak haberleri görüntüleyebilir ve videoları izleyebilirsiniz.

Öte yandan, Chrome bir internet tarama fonksiyonu yayınlayan bir programdır. Hangi ınternet üstünde bir şey keşfetmek muhtemel olmazdı olmadan arama motoru üstünde çalışan bir platform var. Omnibar işleviyle Chrome’dahi hem arama üstelik Adres çubuğu bulunur.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Bu sebeple, beraber daha verimli çalışmak üzere tasarlanmış olsalar dahi, her ikisine de gereksiniminiz yoktur. Chrome’u sevmiyorsanız, Google’a diğer internet tarayıcılarından erişebilirsiniz. Örneğin, Opera, Firefox ve Microsoft Edge gibi platformlarda Google motorunu kullanarak e-postalarınızı arayabilir ve okuyabilirsiniz. Aynı nefeste, Chrome’dahi Bing yahut Yahoo ile siteleri avlayabilirsiniz.

Google Chrome’u Windows’a nasıl yüklerim?

Yazılımı yüklemeden evvela, yeterli hafıza ve depolama alanına sahip olduğunuzdan güvenilir olmanız lazım olur. Program kaynak aç olur. Ardından, yükleme istemcisini Windows bilgisayarınıza indirin ve dosyayı açın. Sihirbaz, değişiklik yapmak için sizden müsaade isteyecektir, bundan sonra Chrome yükleme penceresi görünecektir.

Bu İngilizce varsayılan ayarı ile, tercih ettiğiniz dil için size soracaktır. Şartları kabul ettikten ve konumu kaydettikten sonra, uygulama yüklemeye başlayacaktır. Tamamlandıktan sonra açılacağını ve masaüstüne yahut vazife çubuğuna bir kısayol ekleyeceğini ayarlayabilirsiniz.

Google Chrome’u masaüstüme nasıl yerleştirebilirim?

Chrome’u yüklerken bir masaüstü kısayolu oluşturmayı seçmemiş olabilirsiniz. Bunu uygulamak lüzumlu değildir, fakat uygulaması varsayılan tarayıcınız olarak ayarladığınızda ve sık sık eriştiğinizde yardım eder. İnternet Bütün gün çabuk yahut bir iş yapar iken zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Google Chrome’u Windows masaüstünüze indirmek için evvela kaydettiğiniz klasörü bulmanız lazım olur. Ayrıca ekranın sol alt tarafındaki arama çubuğunda aplikasyon için bakabilirsiniz. Yürütülebilir dosyayı aldıktan sonra, bir kısayol meydana getirmek için masaüstünüzdeki açılmış bir alana sürükleyebilirsiniz.

Google Chrome’u nasıl kullanırım?

Artık Windows PC’nizde Chrome’unuz var ve kısayolu yaptınız, internet tarayıcısını açabilirsiniz. Google Arama Motoru varsayılan olarak görünür, fakat değişik bir motora değiştirebilirsiniz. Memnun kaldıysanız, İnternet’teki makaleleri yahut sayfaları aramak için rastgele bir metin yazmaya devam edebilirsiniz.

Tabii ki, kullanabileceğiniz daha ilerlemiş özellikler var. Diğer pekçok araca ulaşmak için bir Google Hesabı oluşturabilir yahut giriş yapabilirsiniz. Bu şekilde Chrome, parolalarınızı, son arama geçmişinizi ve yer imlerinizi tek bir yerde saklar.

Tarama deneyiminizi ilerletmek için en iyi uzantılardan bazılarını aramakla dahi ilgilenebilirsiniz. En kullanımı kolay araçlardan biri, diğer dillerde bu sitelere girdiğinizde Google Translator’dır. Başka bir en çok tercih edilen özellik, farazi korumalı bir ağ yahut gizli bir ağdır ve hack yahut kötü niyetli program tehdidi olmadan güvenilir arama yapmanızı sağlar.

Güvenli ve süratli tarama

Google Chrome, dünya genelinde en bilindik bedava internet tarayıcısıdır. Son birkaç senede, arama alışkanlıklarınızın süratini ve güvenliğini çoğaltmak için kuvvetli yetenekler veren birkaç güncelleme aldı. Bununla beraber, en mühim problemlerden biri, bilgisayarınızın kullanmak mümkün belleğinde yemek yemesi yahut birkaç sekme açıkken dizüstü bilgisayarınızın pilini boşaltmasıdır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Google’ın tasarlanmış bir kullanıcı tecrübesi için daha çok güncelleme sunmayı durdurma niyeti yoktur. Chrome 86 olarak etiketlenen son versiyon, sitelerin sizi düzmece ayna siteleriyle kandırmaya çalıştığı konusu ile ilgili uyarılar gördü. Ayrıca, virüs yahut kötü niyetli program içerebilecek belli dosya formatlarını indirmenizi engeller.

ARTILARI

  • Hızlı tarama hızı
  • Basit arayüz
  • Gizli mod
  • Hesaplarınıza merkezi erişim

EKSİLERİ

  • Tüm kötü amaçlı yazılımları engelleyemiyor
Free Software Download
Free Software Download Site

Written By

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

PC Programları

Online Hacker ekranı oyunu incelemesi

PC Programları

Minecraft 1.14.4 indir Windows İçin Minecraft İndirme, Windows’ta Minecraft Nasıl Yüklenir, En güncel 2021 Minecraft indir linkli ücretsiz. Minecraft En Son Version 2020 Versiyon:1.15.1İşletim...

PC Programları

Zoom haberleşme yazılımı windows versiyonu son sürümünü bedava olarak indirmek için tıklayın. Zoom indir 4.6.8 Windows hemen yüklemek için aşağıdaki bağlantı adreslerini kullanabilirsiniz. Zoom...

PC Programları

6 Ücretsiz WebP Dönüştürücü Programı ile Çevrimdışı Toplu JPG'den WebP'e çeviri yazılımları

Advertisement
Advertisement