Connect with us

Hi, what are you looking for?

Mobil Uygulamalar

Instagram’da Metaverse Avatar Nasıl Kullanılır?

Instagram Avatar
Instagram Avatar Özelliği

Instagram’da Metaverse Avatar sahibi olduğu Facebook Meta Instagram Avatar özelliğini kullanımı sundu. Snapchat’de olduğu gibi yer alan Bitmoji eşi bir özellik olan Avatar sayesinde, kendi sanal şahsiyetinizi yaratabiliyorsunuz. Gelin şimdi instagram’ın yeni özelliği Avatar nasıl kullanılır tüm ayrıntılarıyla anlatalım.

Son yarıyıllarda sanal gerçeklik ve metaverse yaşamımıza süratli bir giriş yaptı. Bunun farkında olan Meta daha önceki ismiyle Facebook, popüler sosyal medya platformu Instagram’a Avatar özelliğini aktif etti.

Instagram Avatar

Yeni özellik sayesinde kullanıcılar Instagram uygulamasında Ayarlar-Hesap-Avatarlar sekmesine tıklayarak avatarlar oluşturabiliyor. Kullanıcılar bu alanda diledikleri saçı, saç rengini ve ten rengini değiştirebiliyor. Kullanıcılar aynı zamanda yüz çizgilerini, kaş yapılarını ve renklerini de belirleyebiliyor.

Instagram Avatar Nasıl Oluşturulur?

Instagram Avatar Nasıl Yapılır?
Instagram Avatar Nasıl Yapılır?
  • Instagram uygulamasını açın ve Profil sekmesine gelin.
  • Sağ üst köşede yer alan hamburger menüye dokunun ve Ayarlar seçeneğini seçin.
  • Hesap seçeneğini ve ardından Avatar seçeneği seçin.
  • Açılan sayfada Başla diyerek Avatar’ınızı oluşturmaya başlayın.
  • Daha sonra cinsiyet, ten rengi, saç modeli, kaş, burun, göz, sakal bıyık, aksesuar ve fiziki özelliklerini ayarlayarak Avatar’ınızı oluşturun.
Instagram Avatar
Instagram Avatar

Instagram Metaverse Avatarı Yapma Video Anlatım

Instagram Avatar Nasıl Kullanılır?

Instagram Avatar’ınızı direk mesajlarda, hikayelerde ve gönderilerinizde kullanabilirsiniz. Yeni olan Avatar özelliği kısıtlı bir şekilde kullanıma sunuldu. Yakın zamanda, özellikle gençler arasında avatar kullanımının yaygınlaşması, ve yeni Instagram Avatar özelliği yaygınlaşması planlanıyor. Avatar kullanımına uygun Instagam güncellemeleri yakında yayınlanacak.

Written By

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

PC Programları

Online Hacker ekranı oyunu incelemesi

PC Programları

Minecraft 1.14.4 indir Windows İçin Minecraft İndirme, Windows’ta Minecraft Nasıl Yüklenir, En güncel 2021 Minecraft indir linkli ücretsiz. Minecraft En Son Version 2020 Versiyon:1.15.1İşletim...

PC Programları

Zoom haberleşme yazılımı windows versiyonu son sürümünü bedava olarak indirmek için tıklayın. Zoom indir 4.6.8 Windows hemen yüklemek için aşağıdaki bağlantı adreslerini kullanabilirsiniz. Zoom...

Mobil Uygulamalar

Zoom Alternatifi; Elbette, grup toplantısını etkinleştiren birçok sohbet uygulaması vardır, ancak diğer yandan Zoom farklıdır. Zoom'u farklı kılan, arkasındaki teknolojidir. Zoom; tepeden tırnağa bir...

Advertisement