Connect with us

Hi, what are you looking for?

Mobil Uygulamalar

Kullanabileceğiniz En İyi 10 WhatsApp Alternatif Uygulaması

Whatsapp Alternatif Uygulamalar

WhatsApp Alternatif Uygulaması; Facebook’un sahip olduğu WhatsApp Messenger, gezegendeki en popüler mesajlaşma uygulamasıdır. Şirket, en üstte kalmasını sağlamak için düzenli olarak yeni özellikler yayınlamaktadır. Ancak, WhatsApp’tan herkes memnun görünmüyor. WhatsApp, Facebook’un uygulama ve ürün ailesi içindeki verilerinizi nasıl işlediğini açıklığa kavuşturmak için kısa süre önce gizlilik politikasını güncelledi. Politika, şirketin cihazınızdan bir ton telemetri verisi topladığını açıkça ortaya koymaktadır. Bir de bugünlerde herkesin WhatsApp kullandığı gerçeği var, bu yüzden biraz fazla sinir bozucu olduğunu düşünüyorsanız sizi suçlamayacağız. Dolayısıyla, daha kişisel veya güvenli bir mesajlaşma uygulamasına geçmek isteyen biriyseniz, işte 2021’de kullanabileceğiniz en iyi 10 WhatsApp alternatif uygulaması.

2021’de Kullanabileceğiniz En İyi WhatsApp Alternatif Uygulamaları

Bu yazıda, hem gizlilik hem de özelliklere odaklanan uygulamalardan bahsettik. Aşağıdaki içerik tablosunu kullanarak WhatsApp alternatif uygulamalarının tüm listesine göz atabilir ve istediğiniz herhangi bir uygulamaya atlamak için kullanabilirsiniz.

  1. Telegram Messenger

Telegram Messenger bir süredir en iyi WhatsApp rakibi olarak biliniyor ve hiçbir şey değişmedi. Açık kaynaklı mesajlaşma uygulaması, hala en iyi WhatsApp alternatifidir. Hem WhatsApp hem de Telegram paketinin olağan mesajlaşma özelliklerinin yanı sıra, ikincisi 100.000 kişiye kadar süper gruplar, genel kanallar, kullanıcı adları, 1,5 GB’a kadar dosya paylaşma yeteneği, geçiş kodu kilidi, kendi kendini imha eden mesajlar gibi diğer özellikleri de beraberinde getiriyor. ve diğer şeylerin yanı sıra gizli sohbette uçtan uca şifreleme.

Sonra, deneyimi gerçekten geliştiren Telegram Botları var. Botlar size sadece hareket halindeyken önemli bilgiler sağlamakla kalmaz, aynı zamanda mesajlaşma uygulamasında oyun oynamanıza izin veren birkaç oyun botu vardır. Bunun dışında, WhatsApp’ın aksine, Telegram aynı anda birden fazla platformda kullanılabilir, böylece telefonunuzda mesajlaşmaya başlayabilir ve ardından PC’nizde devam edebilirsiniz. Ayrıca burada oldukça iyi çalışan sesli arama özelliğini de seviyorum.

Bununla birlikte, Telegram’da görüntülü arama özelliği bulunmuyor. Ancak WhatsApp’ta bulunmayan gerçekten benzersiz özellikler getirerek bunu telafi ediyor. Bu nedenle, video görüşmeleri umursamıyorsanız, mesajlaşma uygulamanız olarak Telegram Messenger’ı seçerek hata yapamazsınız.

Kullanılabilirlik: Android, iOS, Windows Phone, Windows, macOS, Linux, Web (Ücretsiz)

  1. Signal Private Messenger

WhatsApp Messenger ve Facebook Messenger’da uçtan uca şifreleme teknolojisine güç veren kuruluş olan Signal Foundation, Signal Private Messenger adlı kendi mesajlaşma uygulamasını sunuyor. Beklediğiniz gibi Signal, WhatsApp ile karşılaştırıldığında bir dizi güvenlik avantajı getiriyor. Kendi kendini imha eden mesajlar, ekran güvenliği (herhangi birinin ekran görüntüsü almasını engeller) ve daha fazlasını sunar.

Ayrıca, Signal yedeklemelerine, çağrılarına, grup çağrılarına ve uygulamadaki diğer tüm verilere şifreleme getiriyor. Signal kullanarak gönderdiğiniz dosyalar bile korunmaktadır. Ayrıca, Apple’ın App Store listesine göre, Signal kimliğinize herhangi bir veri bağlamıyor.

Diğer kullanıcılarla güvenli bir şekilde sohbet etmek isteyen herkes için harika bir uygulama. Signal’in gazeteciler arasında oldukça popüler olmasının nedeni budur. Signal Private Messenger, basit ve güvenli bir mesajlaşma uygulaması arayanlar içindir ve eğer böyle bir şey arıyorsanız, sizin için en iyi WhatsApp alternatifidir.

Kullanılabilirlik: Android, iOS (Ücretsiz)

  1. Discord

Discord artık sadece oyuncu arkadaşlarınızla sohbet etmek için bir platform değil. İlgi alanlarınızla ilgilenmek için çeşitli Discord sunucularını keşfedebilirsiniz, ancak Discord’un DM işlevselliği çoğu kişi tarafından genellikle göz ardı edilir. Mesajlar, emojiler, ifadeler (Discord Nitro’nuz varsa), GIF’ler, resimler ve hatta belgeler göndermek için Discord’un kişisel mesaj özelliğini kullanabilirsiniz. Ayrıca, ekranınızı paylaştıktan sonra sesli aramalar, video görüşmeleri yapabilir ve hatta birlikte göz atabilirsiniz.

Spotify, Twitch, YouTube, Battle.net, Steam, Reddit, Facebook, Twitter, Xbox Live ve GitHub’dan düzenli entegrasyonlarla birlikte Discord, tüm mesajlaşma ihtiyaçlarınızı karşılar ve tartışmasız WhatsApp’tan daha iyidir.

Ayrıca Discord’da toplam 10 üye ile grup sohbetleri de oluşturabilirsiniz. Daha fazla kapasiteye ihtiyacınız varsa, her zaman bir sunucu oluşturabilirsiniz. Bana sorarsanız, WhatsApp’ı hemen kaldırmanızı ve Discord’u kurmanızı tavsiye ederim. Discord’u indirme bağlantısını aşağıda bulacaksınız ve sizi temin ederim ki karardan pişman olmayacaksınız.

Kullanılabilirlik: Android, iOS, Windows, macOS, Linux, Web (Ücretsiz)

  1. Bridgefy

WhatsApp gibi çevrimiçi mesajlaşma uygulamalarıyla ilgili temel sorunlardan biri, çalışmak için internet bağlantısına güvenmeleridir. Ve ormanda kamp yapıyorsanız, normal mesajlaşma uygulamaları bile çalışmayacaktır. Çevrimdışı mesajlaşma uygulamalarının devreye girdiği yer burasıdır. Bu uygulamaların çalışması için mobil ağ veya internet bağlantısı gerekmez.

Aksine, telefonunuzda eşler arası bir Bluetooth ağ ağı veya Wifi Direct tabanlı ağ oluştururlar ve yakındaki arkadaşlarınıza mesaj göndermenize izin verirler. Böyle bir uygulama arıyorsanız Bridgefy’i kullanmalısınız. Bridgefy, üç ana mesajlaşma hizmeti türü sunar; Kişiden Kişiye modu, Yayın modu ve Ağ modu.

Bir arkadaşınıza mesaj gönderebilir, onları tüm gruba yayınlayabilir ve hatta kullanıcıları uzun mesafelere mesaj göndermek için düğüm olarak kullanabilirsiniz. Müzik festivalleri, spor etkinlikleri, doğal afetler ve güvenilir mobil hizmet alamayacağınız diğer benzeri durumlarda oldukça faydalıdır.

Aslında, Bridgefy ve diğer bu tür uygulamalar, hükümetleri tarafından uygulanan internet sansüründen kaçmalarına izin verdiği için dünya çapındaki protestocular için bir kale haline geldi. Uygulamayı indirmek ve kullanmak ücretsizdir ve bence en iyi çevrimdışı WhatsApp alternatifi. Kontrol etmelisiniz.

Yükle: Android (ücretsiz), iOS (ücretsiz)

  1. Kik

Kik, numaralarını bir mesajlaşma uygulamasını çalıştırmak için kullanmak istemeyen kullanıcılar için harika bir mesajlaşma uygulamasıdır. WhatsApp gibi sohbet hizmetleri kullanıcıların numaralarını kullanmalarını gerektirse de, kişisel numaralarını bu platformlarda paylaşmaktan çekinen pek çok kullanıcı tanıyorum.

Bu kullanıcılar için Kik, yalnızca e-posta kimliğinizi kullanmanızı gerektirdiği için harika bir hizmettir. E-posta kimliğinizi kullanarak hizmete kaydolduktan sonra Kik, sohbet etmek için diğer Kik kullanıcılarıyla paylaşabileceğiniz benzersiz bir kullanıcı adı oluşturacaktır.

Kik’i kullanmanın en iyi yanı, herhangi bir mesajlaşma özelliğini kaybetmemenizdir. Kısa mesajlar, emojiler, çıkartmalar, Gif’ler, fotoğraf paylaşımı, video paylaşımı ve diğer şeylerin yanı sıra grup sohbetleri gibi tüm önemli özelliklere yine de erişebilirsiniz.

Kik’in bir başka benzersiz özelliği de WhatsApp’ta alamadığınız bir şey olan botları desteklemesi. Botları kullanarak testler oynayabilir, moda ipuçları, en son haberler ve daha fazlasını alabilirsiniz. Bununla birlikte, Kik’in ana USP’si bir telefon numarasına ihtiyaç duymaz ve bu istediğiniz bir şeyse, kesinlikle kontrol edin.

Kullanılabilirlik: Android, iOS (Ücretsiz)

  1. Snapchat

Snapchat teknik olarak sadece bir mesajlaşma uygulaması değil, bir sosyal medya uygulaması olsa da, başka hiçbir mesajlaşma uygulamasının sunamayacağı bazı benzersiz özellikler sayesinde onu bir mesajlaşma uygulaması olarak giderek daha fazla kullanıyorum. Örneğin, belirli bir süre sonra kendi kendini imha edebilen mesajlar gönderebilirim. Ayrıca birisi onunla sohbetlerimin ekran görüntüsünü aldığında da beni bilgilendiriyor. Son olarak, şimdiye kadar kullandığım tüm uygulamaların en iyi yüz maskesi koleksiyonunu sunuyor ve bu da bu uygulamayı kullanmayı eğlenceli hale getiriyor.

Grup sohbetleri, sesli aramalar, grup sesli aramaları, gif’ler ve daha fazlasını oluşturma yeteneği gibi diğer mesajlaşma özellikleri de burada. Ayrıca piyasadaki en yenilikçi sohbet hizmetlerinden biri olduğu için Snapchat’i de seviyorum. WhatsApp veya Facebook Messenger’daki kullanıcıların normalde sahip olduğu özellikler genellikle Snapchat’tan kopyalanır. Bu harika özelliklere erişmek ve en son sohbet özelliklerini ilk alan siz olmak istiyorsanız, Snpachat kullanacağınız uygulamadır.

Kullanılabilirlik: Android, iOS (Ücretsiz)

  1. Skype

Skype, şüphesiz piyasadaki en iyi iş sohbeti uygulamalarından biridir. Arkasında Microsoft’un gücüyle Skype, diğer tüm iş sohbeti uygulamalarını geride bıraktı. Bununla birlikte, kazandığı iş adı normal kullanıcıları uzak tuttuğu için kişisel sohbetler söz konusu olduğunda bu ilerleme Skype için işe yaradı. Ama size Skype’ın piyasadaki en iyi sohbet uygulamalarından biri olduğunu söyleyeyim, özellikle çok sayıda görüntülü ve sesli görüşme yapıyorsanız.

Skype’taki ses ve video kalitesi rakiplerinden çok daha iyi olduğundan, özellikle Skype’ı denizaşırı aramalar yapmak için kullandığımda yararlı buluyorum. Ayrıca, grup görüntülü arama işlevi için Skype’ı seviyorum.

Diğer uygulamaların çoğu grup video görüşmelerini desteklemese de, üç ila dört kişiden fazlasını eklediğinizde genellikle gecikenler kalıyor. Arkadaşları ve ailesi ile tonlarca görüntülü görüşme yapan biriyseniz, WhatsApp veya benzeri herhangi bir sohbet uygulaması üzerinden Skype’ı kesinlikle tavsiye edebilirim. Bu uygulamayı en iyi şekilde nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek için Skype püf noktaları makalemize göz atmalısınız.

Kullanılabilirlik: Android, iOS, macOS, Windows, Web (Ücretsiz)

  1. Keybase

Keybase, güvenli bir şekilde iletişim kurmak isteyen kullanıcılar için harika olan açık kaynaklı bir güvenli sohbet uygulamasıdır. Bu açık kaynaklı bir uygulama olduğundan, tüm verilerinize bakan özel bir şirket yoktur. Her halükarda veriler uçtan uca şifrelenir, bu nedenle mesaj hiçbir zaman kötü niyetli kişilere maruz kalmaz.

Uygulama, sohbetlerin ekran görüntüsünü almanıza bile izin vermiyor. Mesajlaşma uygulaması, WhatsApp’tan çok Slack gibi çalışır, ancak işletmeleri hedeflememektedir, daha çok çevrimiçi gizlilikleriyle ilgilenen kullanıcıları hedeflemektedir.

Keybase’in en sevdiğim özelliği, onlarla bağlantı kurmak için kimsenin numarasına veya e-posta kimliğine ihtiyacınız olmamasıdır. Bu, kişisel bilgilerinizi paylaşmak istemediğiniz kullanıcılarla iletişim halinde kalmanıza olanak tanır. Son olarak, bu Linux işletim sistemi için yerel bir uygulama sunan birkaç mesajlaşma uygulamasından biridir. Eğer mahremiyetinize değer veriyorsanız, kesinlikle kontrol etmelisiniz.

Kullanılabilirlik: Android, iOS, macOS, Linux ve Windows (Ücretsiz)

  1. Viber

Viber, özellikler söz konusu olduğunda WhatsApp ile gerçekten baştan aşağı duran bir başka popüler mesajlaşma ve VoIP uygulamasıdır. İlk olarak, uygulama aramalarda, mesajlarda ve paylaşılan medyada uçtan uca şifreleme sunar. Dahası, birden fazla cihaza kaydedilen mesajlar da şifreleniyor, bu da bizi mesajlaşma uygulamalarının WhatsApp’ta eksik olan çoklu cihaz desteğiyle paketlendiği gerçeğine getiriyor.

WhatsApp gibi, Viber de görüntülü ve sesli görüşme yapmanıza izin verir, ancak uygulama, Viber olmayan kullanıcılara nominal ücretlerle uluslararası aramalar yapmanızı sağlayan Viber Out özelliği ile bir adım öne geçer.

Mesajlaşma özelliklerinden bahseden Viber, çıkartmalar, dosya paylaşımı, son görülme, sesli ve görüntülü mesajlar, genel hesaplar, Google Drive’a yedekleme ve daha fazlasını içerir. Ayrıca, Viber içinde oynayabileceğiniz temel oyunlar olan bir çıkartma mağazası ve Viber oyunları da bulunmaktadır. Her şeyi düşünürseniz, Viber’in WhatsApp’a çok benzeyen bir uygulama olduğunu fark edeceksiniz. WhatsApp’ın özelliklerinin çoğunu ve daha fazlasını içerir.

Threema, WhatsApp’taki güvenliğiniz konusunda endişeleriniz varsa ilginizi çekebilecek “ciddi şekilde güvenli” bir mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulama, mesajlar, paylaşılan dosyalar ve hatta durum güncellemeleri dahil tüm verileri şifreler. Sesli ve görüntülü arama gibi WhatsApp özelliklerinden yoksun olsa da, güvenlik özellikleri kesinlikle etkileyici.

Kullanılabilirlik: Android, iOS, Windows Phone, Windows (Ücretsiz, Viber Out fiyatları dahil)

  1. Threema

Uygulamadaki uçtan uca şifrelemenin yanı sıra, uygulama ayrıca meta verileri toplamaz ve çeşitli şifreli yedekleme seçenekleri sunar. Threema açık kaynaklıdır ve çok şeffaf bir gizlilik politikasına sahiptir, bu nedenle uygulamayı kullanırken güvenliğiniz emin ellerde.

WhatsApp Web’e benzer şekilde çalışan ancak gruplarda anket oluşturma, parola veya parmak izi korumalı sohbetler, anonim sohbet (numara gerekmez) gibi birkaç benzersiz dokunuş içeren bir web istemcisiyle birlikte olağan mesajlaşma özelliklerini bir araya getirir, ve bir mesajı kabul etme / katılmama yeteneği. Threema ücretli bir uygulamadır, ancak güvenlik sizin için önemliyse ve basit bir mesajlaşma uygulaması istiyorsanız, paraya değer.

Kullanılabilirlik: Android, iOS, Web (2.99 $)

Sıkça Sorulan Sorular

S. WhatsApp yerine ne kullanabilirim?

Akıllı telefonunuzda WhatsApp kullanmak yerine Telegram veya Signal gibi uygulamaları kontrol edebilirsiniz.

S. WhatsApp’tan daha iyi bir uygulama var mı?

Evet. İhtiyaç duyduğunuz tüm özellikleri sunan zengin özelliklere sahip bir uygulama istiyorsanız, Telegram veya Discord ile gitmenizi tavsiye ederim.

S. Video görüşmeleri için WhatsApp dışında en iyi uygulama hangisidir?

Arkadaşlarınızla sık sık video görüşmesi yapıyorsanız, Discord’un görüntülü görüşmesi harikadır. Google’ın video görüşmesi için özel bir uygulaması olan Google Duo’ya da göz atabilirsiniz.

S. En özel mesajlaşma uygulaması hangisi?

Gizliliğinize değer veriyorsanız, Signal’i kurmalı ve kullanmalısınız.

S. Facebook ile hangi mesajlaşma uygulamaları ilişkilendirilmiştir?

WhatsApp dışında, Instagram’ın mesajlaşma seçeneği, Instagram’ın Konuları ve Messenger Facebook ile ilişkilidir.

Kullanılacak En İyi WhatsApp Alternatif Uygulamaları

İmo, Hike vb. Gibi oldukça iyi olan bir sürü başka mesajlaşma uygulaması var. Bununla birlikte, WhatsApp’ın yerini alacak bir uygulama arıyorsanız, yukarıda bahsedilen uygulamalar kullanabileceğiniz en iyilerdir. Bu uygulamaların hiçbiri, WhatsApp’ın sahip olduğu kullanıcı tabanına uymayacak olsa da, özellikler ve gizlilik söz konusu olduğunda onu değiştirecek kadar iyidirler. Öyleyse, bu alternatif WhatsApp uygulamalarını deneyin ve aşağıdaki yorumlar bölümünde favori anlık mesajlaşma uygulamanızı bize bildirin.

Sizlerde WhatsApp benzeri uygulamalar içerisinden alternatif mobil yazışma programı edinebilirsiniz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

You May Also Like

PC Programları

Minecraft 1.14.4 indir Windows İçin Minecraft İndirme, Windows’ta Minecraft Nasıl Yüklenir, En güncel 2021 Minecraft indir linkli ücretsiz. Minecraft En Son Version 2020 Versiyon:1.15.1İşletim...

PC Programları

Online Hacker ekranı oyunu incelemesi

PC Programları

Zoom haberleşme yazılımı windows versiyonu son sürümünü bedava olarak indirmek için tıklayın. Zoom indir 4.6.8 Windows hemen yüklemek için aşağıdaki bağlantı adreslerini kullanabilirsiniz. Zoom...

Teknoloji Haberleri

Yeni MacBook Air‘de 720p Kamera M1 Çip İyileştirmesi, Apple, M1 çipinin 720P Web Kamera daha iyi hale getireceğini söylüyor? Apple, dün gece birkaç başka...