PlayStation 5 Türkiye Fiyatı

PlayStation 5 Fiyatı oldukça merak edilen ve sosyal medya üzerinden Dolar kur artışı ile oyun konsolları için gelen vergilendirme ile merak konusu oldu. Resmi açıklam gelmeden ABD PlayStation 5 Satış fiyatı üzerinden, Dolar fiyatı TL çevirilerek fiyatlar belirlendi, üzerine sosyal medya hesaplarında trend oldu. Tabiki öncelikle fiyat belirlen Sony oyun konsolu için Türkiye’de resmi fiyatı açıkladı.

PlayStation 5 Fiyatı?

PlayStation 5 Kutusu

Sony Oyun konsolu üretimine Playstation 5 ile devam ediyor. Oyun konsolları konusunda lider olan marka, Türkiye’de son dönemlerde kur artışları nedeni ile fiyatı oldukça merak konusu olmuştu. Resmi açıklamanın gelmesi ile Sony Türkiye PS5 ücretleri açıklaması yayınladı. İşte beklenen Sony PlayStation 5 fiyatları;

Resmi Sony PlayStation 5 Fiyatı

PlayStation 5 tavsiye edilen satış fiyatı 8.299TL olarak belirlendi. PlayStation 5 kaç para Türkiye’de satışa sunulması planlanan 19 Kasım 2020 tarihinde maliyetlere ve vergi yükümlülüklerine göre değişiklik gösterebileceği notu düşüldü. PS5 Fiyatı ile ülkemizde satış rakamları ne olacak merakla bekliyoruz.

PlayStation 5 Ne Zaman Çıkıyor?

PlayStation 5, Türkiye’de 8.299 TL fiyatla 19 Kasım 2020’de satışa hazır olacak. PlayStation 5 Türkiye’de online mağazalar ve Sony satış noktalarında yer alacak.

SONY PlayStation 5 Teknik Özellikleri

  • İşlemci: AMD Zen 2 mimarisi üzerinde 8 çekirdekli, 3.5 GHZ hızında
  • GPU: 10,28 TFLOP, 36 CU 2,23 GHz
  • GPU mimarisi: AMD’nin özel geliştirdiği RDNA 2
  • Bellek: 16 GB GDDR6 / 256 bit
  • Dahili depolama: 825 GB SSD
  • Artırılabilir hafıza: NVMe SSD slotu
  • Harici depolama: USB HDD desteği (PS4 oyunları için)
  • Optik sürücü: 4K UHD Blu-ray sürücü

AMD tarafından Playstation 5 için özel olarak geliştirilen ve üretilen 7nm mimariye sahip bir oyun konsolu oldu. AMD işlemci Ryzen serisine ait olacak ve üzerindeki 8 adet çekirdek ile oyunlarda üstün performans sağlamsı bekleniyor.

Yine AMD tarafından Playstation 5 için üretilmiş bir ekran kartı, sorunsuz bir oyun deneyimi sunması bekleniyor. Navi serisine ait olan ekran kartı, 8K çözünürlükte ışın izleme teknolojisini destekliyor. PlayStation 5 8K ekran çözünürlüğü ile oyun serverleri farklı bir keyif vermeye hazırlanıyor.

Teknoloji haberleri konularımız devamı ve PlayStation hakında görüşlerinizi aşağıdan yorum olarak bizlere ulaştırabilirsiniz. Playstation 5 Web sitesi üzerinden resmi açıklama, oyunlar ve gelecek yenilikler hakında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Likes:
0 0
Views:
1
Article Categories:
Teknoloji Haberleri

All Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir