Connect with us

Hi, what are you looking for?

Teknoloji Haberleri

Xiaomi, odanın her yerinden kablosuz şarj olan Mi Air Charge Geliyor!

Mi Air Charge sistemi

Mi Air Charge; Xiaomi uzaktan kablosuz şarj; telefonunuzu odanın her yerinden şarj edilecek teknolojisini duyurdu. Mi Air Charge, telefonunuzu birkaç metreye kadar uzaklıktan ve nesnelerin içinden 5W’da çalıştırmayı vaat ediyor.

Pedler ve bobinler aracılığıyla çalışan endüktif kablosuz şarj hala her yerde veya her cihazda mevcut değil, ancak XDA, Xiaomi’nin bir sonraki adıma; uzaktan kablosuz şarj etmeye atladığını belirtiyor. Temassız “gerçek” kablosuz şarj, birkaç metre uzaklıktan cihazlara enerji verebilir ve Xiaomi; Mi Air Charge Teknolojisi adlı yaklaşımını öne sürüyor.

Mi Air Charge
Xiaomi, bu Cuma sabahı Mi Air Charge teknolojisini tanıttı. Şirkete göre; “uzaktan şarj teknolojisi” aynı anda birden fazla cihazı şarj edebiliyor ve kullanılan bir akıllı telefonu, “etrafta dolaşırken veya hatta bir şey yolda olduğunda” şarj edebiliyor.

2015’te Best of CES ödülü verdiğimiz; Energous WattUp yaklaşımı da dahil olmak üzere daha önce uzaktan kablosuz şarj ekipmanı gördük. Ancak henüz pazara gelmediler ve Xiaomi çıkış tarihine kadar herhangi bir ayrıntıdan bahsetmiyor. veya uyumlu donanım; bir demo göstermek ve sahip olduğu 17 patent hakkında konuşmak, diğer telefon üreticilerinden gördüğümüzden daha fazlası.

Mi Air Charge Teknolojisi, 5W’lık bir şarj sistemidir. Apple‘ın iPhone‘lara dahil ettiği küçük şarj cihazlarını veya daha yavaş Kablosuz Qi şarjını düşünün – baz istasyonunda; telefonunuza milimetre genişliğinde dalgalar gönderen 144 anten kullanan ve bunları bir 14 anten dizisi. Xiaomi, teknolojisinin sonunda birden fazla cihazı aynı anda şarj edecek; fiziksel nesnelerden geçecek ve akıllı saatlerden hoparlörlere kadar odanızın etrafındaki her türden küçük elektronik cihazlara güç gönderecek olan “bilim kurgu” olmadığını iddia ediyor.

Mİ AİR CHARGE VİDEO

Mİ AİR CHARGE İNCELEMESİ

Mi Air şarj sistemi; için herhangi bir çıkış tarihi sunulmaz ve böyle bir teknolojinin tüketici pazarına girip girmeyeceği bilinmemektedir. Kesin olarak bildiğimiz bir şey var – ne zaman gelirse gelsin pahalı olacak. Bunun gibi yenilikleri görmek ilginç ve kablosuz şarj teknolojisinin geleceği için heyecanlıyız.

Advertisement

You May Also Like

PC Programları

Minecraft 1.14.4 indir Windows İçin Minecraft İndirme, Windows’ta Minecraft Nasıl Yüklenir, En güncel 2021 Minecraft indir linkli ücretsiz. Minecraft En Son Version 2020 Versiyon:1.15.1İşletim...

PC Programları

Online Hacker ekranı oyunu incelemesi

PC Programları

Zoom haberleşme yazılımı windows versiyonu son sürümünü bedava olarak indirmek için tıklayın. Zoom indir 4.6.8 Windows hemen yüklemek için aşağıdaki bağlantı adreslerini kullanabilirsiniz. Zoom...

Teknoloji Haberleri

Yeni MacBook Air‘de 720p Kamera M1 Çip İyileştirmesi, Apple, M1 çipinin 720P Web Kamera daha iyi hale getireceğini söylüyor? Apple, dün gece birkaç başka...