Connect with us

Hi, what are you looking for?

Teknoloji Haberleri

Xiaomi, MicroLED Optik Dalga Kılavuzu Teknolojisine Sahip Akıllı Gözlüklerini Tanıttı

Xiaomi Akıllı Gözlük
Xiaomi Akıllı Gözlük

Xiaomi Akıllı Gözlük; Çinli teknoloji devi Xiaomi, bugün ilk akıllı gözlüğü olan Xiaomi Akıllı Gözlüklerini yepyeni bir akıllı giyilebilir cihaz piyasaya sürdü.

Xiaomi Akıllı Gözlük Özellikleri

Xiaomi Akıllı Gözlük Özellikleri

Akıllı gözlükler sadece 51g ağırlığında ve 4 mikrometrede tek tek pikseller ile 2.4mm x 2.02mm boyutlarında.

Mesajları ve bildirimleri görüntüleyebilir, arama yapabilir, gezinebilir, fotoğraf çekebilir ve metni hemen gözünüzün önünde çevirebilir.

Şirket, yapısal tasarımda ihtiyaç duyulan tasarım alanını ve cihazın toplam ağırlığını azaltmak için cihazda MicroLED görüntüleme teknolojisini benimsiyor.

Ayrıca MicroLED’ler, daha parlak ekranlara ve daha derin siyahlara izin veren yayıcı özelliğe sahiptir.

Daha kompakt bir ekrana ve daha kolay ekran entegrasyonuna izin veren daha basit bir yapıya sahipken daha yüksek piksel yoğunluğuna ve daha uzun kullanım ömrüne sahiptirler.

Ayrıca Xiaomi, 2 milyon nit’lik bir tepe parlaklığa ulaşabilen ultra verimli bir monokrom ekran çözümünü tercih etti.

Bu, şiddetli doğrudan güneş ışığında bile göze ulaşmadan önce yeterli ışığın karmaşık optik yapılardan geçmesine izin verir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

“Lensin iç yüzeyine kazınmış ızgara yapısı, ışığın benzersiz bir şekilde kırılmasına ve onu güvenli bir şekilde insan gözüne yönlendirmesine olanak tanır. Kırılma süreci, insan gözünün tam bir görüntü görmesini sağlayan ve giyerken kullanılabilirliği büyük ölçüde artıran ışık huzmelerini sayısız kez sektirmeyi içerir. Tüm bunlar, diğer bazı ürünlerin yaptığı gibi karmaşık çoklu mercek sistemleri, aynalar veya yarım aynalar kullanmak yerine tek bir mercek içinde yapılır, ”dedi Xiaomi blog yazısında.

Ek olarak, ışıkları 180°’de kıran optik dalga kılavuzu teknolojisini benimseyen MicroLED ekran, optik dalga kılavuzu merceğinin mikroskobik ızgara yapısı aracılığıyla ışık ışınlarını insan gözüne doğru bir şekilde iletir.

Gözlüklerin ön tarafında fotoğraf çekebilen ve metni fotoğraflara çevirebilen 5 MP’lik bir kamera bulunuyor.

Xiaomi Akıllı Gözlük ayrıca, yerleşik mikrofonu ve sesi gerçek zamanlı olarak çevirilerle metne dönüştürebilen tescilli çeviri algoritmasını kullanır. Fotoğrafların çekildiğini belirtmek için kamera kullanımdayken kameranın yanındaki gösterge ışığı yanacaktır.

Ayrıca, birincil etkileşim yöntemi olarak Xiaomi’nin XiaoAI asistanı ile birlikte gelir. Telefondan en önemli mesajları seçip iletir ve bunları ekrana yansıtır.

Asistan ayrıca gelen arayanın irtibat numarasını gösterir, önünüzdeki yolları ve haritaları gerçek zamanlı olarak sunarak navigasyona yardımcı olur.

Xiaomi Akıllı Gözlük, dört çekirdekli bir ARM işlemci tarafından desteklenmektedir ve bir pil, dokunmatik yüzey, Wi-Fi/Bluetooth modülleri, Android işletim sistemi ve daha fazlasına sahiptir.

Akıllı Gözlüklerin fiyatlandırması veya bulunabilirliği ile ilgili henüz bir bilgi açıklanmadı. Daha fazla güncelleme için bu alanı izlemeye devam edin!

Advertisement. Scroll to continue reading.
Written By

You May Also Like

PC Programları

Online Hacker ekranı oyunu incelemesi

PC Programları

Minecraft 1.14.4 indir Windows İçin Minecraft İndirme, Windows’ta Minecraft Nasıl Yüklenir, En güncel 2021 Minecraft indir linkli ücretsiz. Minecraft En Son Version 2020 Versiyon:1.15.1İşletim...

PC Programları

Zoom haberleşme yazılımı windows versiyonu son sürümünü bedava olarak indirmek için tıklayın. Zoom indir 4.6.8 Windows hemen yüklemek için aşağıdaki bağlantı adreslerini kullanabilirsiniz. Zoom...

Mobil Uygulamalar

Zoom Alternatifi; Elbette, grup toplantısını etkinleştiren birçok sohbet uygulaması vardır, ancak diğer yandan Zoom farklıdır. Zoom'u farklı kılan, arkasındaki teknolojidir. Zoom; tepeden tırnağa bir...

Advertisement