Yeni MacBook Air’de 720p Kamera M1 Çip İyileştirmesi

Yeni MacBook Air‘de 720p Kamera M1 Çip İyileştirmesi, Apple, M1 çipinin 720P Web Kamera daha iyi hale getireceğini söylüyor?

Apple, dün gece birkaç başka makineyle birlikte kendi M1 çipine sahip yeni MacBook Air’i duyurdu. Sunum sırasında şirket, yeni MacBook Air‘in önceki modelden daha iyi kamera performansına sahip olacağını iddia etti.

Yeni teklifin teknik özelliklerine bakarsanız, Apple hala video görüşmeleri için ön tarafta 720p kamera gönderiyor. Ancak firma, Görüntü Sinyal İşlemcisinin (ISP) M1 çipinde olduğunu söylüyor. çağrı kalitesini artıracaktır.

Beklendiği gibi gürültüyü azaltacak, daha iyi bir dinamik aralık sunacak ve beyaz dengesini otomatik olarak ayarlayacaktır. Ayrıca, aramanızda “daha doğal görünmenizi” sağlayacak ML ile geliştirilmiş yüz algılama adı verilen bir özellik var. Bu özelliğin yüzünüzde değişiklik yapıp yapmadığı veya iOS 13’ün sahte göz teması özelliğine benzer olup olmadığı net değil.

720p Kamera

720p Kamera M1 Çip
720p Kamera M1 Çip

COVID-19 hala büyümeye devam ederken, birçok insan hala evden çalışıyor ve görüntülü görüşmeler bu rutinin önemli bir parçası. Bazı insanlar da bu seansları dizüstü bilgisayarlarından kaydediyor ve bu eğilim bir süre daha devam edecek.

Apple’ın iddia ettiği iyileştirmeler arama deneyimini daha iyi hale getirebilir, ancak onları YouTube’a kaydetmeye ve yüklemeye hazır hale getirmeyebilir. Yine de bunun için özel bir 1080p kamera satın almak isteyebilirsiniz. Neden bize tam bir HD kamera vermiyorsun, Apple?

Daha fazla donanım, gadget ve donanım haberleri ve incelemeleri için bizleri Twitter ‘dan takip edin.

Likes:
0 0
Views:
2
Article Categories:
Teknoloji Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir